This superior quality coated SRA3 white card 250gsm offers an exceptional silk surface. The brilliant white shade delivers maximum print contrast and is ideal for multi colour printing suitable for laser printers with fast drying performance.
| Height | 450mm |
| Width | 320mm |
| Item Weight | 93.60g |
| Colour | White |
| Size (mm) | 450 x 320 mm |
| Size (cm) | 45 x 32 cm |
| Size (inches) | 17.72 x 12.6 inches |
| Finish | Silk |
| Style | SRA3 |
| Material Weight | 250Gsm |
| Window | Plain |
| Box Quantity | 500 |












